Anadolu Efes bir ilki gerçekleştirdi Dünyanın en büyük firmalarının ekonomik, çevresel ve sosyal faktörlere göre finansal performansını takip eden Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) yer alan ilk Türk firması Anadolu Efes oldu.
İstanbul Dünya çapında önde gelen firmaların finansal performansını takip ederek sürdürülebilirlik kriterlerine göre sıralama yapan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) Anadolu Efes çok önemli bir başarıya imza attı. Sosyal, ekonomik ve çevresel kriterlere göre sürdürülebilirlik konusunda en başarılı firmaları sıralayan endekse girmeyi başaran ilk ve tek Türk firması Anadolu Efes oldu.

Su tüketimi, enerji ve emisyon yönetimi, ambalajlama, ürün sorumluluğu, değer zincirinin geliştirilmesi, yetenek yönetimi, operasyonel güvenilirlik ve toplumsal gelişim alanlarında performansını daha da geliştirmeyi hedefleyen Anadolu Efes, sürdürülebilirlik çalışmalarını Pozitif Etki Planı adı altında yürütüyor. Plan dahilinde yürütülen sistematik çalışmalar sonucunda endekse giren Anadolu Efes, dünya ölçeğindeki sürdürülebilirlik odaklı lider şirketler arasında yer alan ilk Türk şirketi oldu.
  Yazıyı Paylaşın